مهمان گرامی، خوش‌آمدید!
شما قبل از این که بتوانید در این انجمن مطلبی ارسال کنید باید ثبت نام کنید.

نام کاربری
  

گذرواژه‌
  

جستجوی انجمن‌ها

(جستجوی پیشرفته)

آمار انجمن
» اعضا: 2,246
» آخرین عضو: unejewuf
» موضوعات انجمن: 766
» ارسال‌های انجمن: 862

آمار کامل

آخرین موضوع‌ها
چگونه رایگان صفحه اول گوگ...
انجمن: مباحث عمومی تالار
آخرین ارسال توسط: seoas
2018-02-19 22:57
» پاسخ: 0
» بازدید: 442
تحقیق درباره کلمات کلیدی
انجمن: مباحث عمومی تالار
آخرین ارسال توسط: seoas
2018-02-18 06:29
» پاسخ: 0
» بازدید: 388
نرخ کلیک (CTR)
انجمن: مباحث عمومی تالار
آخرین ارسال توسط: seoas
2018-02-12 15:06
» پاسخ: 0
» بازدید: 379
تحلیل آنالیز و اندازه گیر...
انجمن: مباحث عمومی تالار
آخرین ارسال توسط: seoas
2018-02-06 05:49
» پاسخ: 0
» بازدید: 411
تمام ابزارهای لازم برای ط...
انجمن: مباحث عمومی تالار
آخرین ارسال توسط: seoas
2018-02-04 21:06
» پاسخ: 0
» بازدید: 527
کاربرد نرم افزار GIS در ب...
انجمن: GIS شهري و شهر الکترونیک
آخرین ارسال توسط: peymans
2018-02-02 16:53
» پاسخ: 3
» بازدید: 5,501
چرا ما از سیستم وبلاگ دهی...
انجمن: مباحث عمومی تالار
آخرین ارسال توسط: seoas
2018-02-02 00:03
» پاسخ: 0
» بازدید: 416
نکات مهم امنیتی در طراحی ...
انجمن: مباحث عمومی تالار
آخرین ارسال توسط: seoas
2018-01-04 03:21
» پاسخ: 0
» بازدید: 537
logo design
انجمن: مباحث عمومی تالار
آخرین ارسال توسط: seoas
2017-12-22 03:38
» پاسخ: 0
» بازدید: 389
سئو و بک لینک سازی حرفه ا...
انجمن: مباحث عمومی تالار
آخرین ارسال توسط: seoas
2017-12-18 01:32
» پاسخ: 0
» بازدید: 358

 
  چگونه رایگان صفحه اول گوگل قرار بگیرید
ارسال کننده: seoas - 2018-02-19 22:57 - انجمن: مباحث عمومی تالار - بدون پاسخ

می خواهید در صفحه اول گوگل باشید شما می خواهید در صفحه اول گوگل باشید، رقبای شما می خواهند در صفحه اول گوگل باشند. در واقع هر دارنده‌ی وب سایتی  در روی کره زمین می خواهد در صفحه اول گوگل قرار بگیرد. زیرا با قرار گیری در صفحه اول گوگل شما می توانید آینده خودتان را بسازید.اما در واقع بیشتر از 10نتیجه در صفحه اول گوگل قرا نخواهند گرفت. پس شما چگونه می خواهید مطمئن شوید ساخت سایت شما در صفحه اول گوگل قرار خواهد گرفت یا نتیجه اول گوگل خواهد بود. چگونه می توانید به صورت رایگان در صفحه اول گوگل قرار بگیریدشما می توانید در کمتر از 24 ساعت در صفحه اول گوگل قرار بگیرید. وقتی که شما واقعا بدانید دقیقا باید چه کلمه کلیدی را انتخاب نمایید.


  [تصویر: 1466839947-search-results-for-how-to-rank-on-Google.jpg] کلماتی مرتبطی که گوگل به شما پیشنهاد می دهد شانس شما را در قرار گیری در صفحه اول گوگل بیشتر می کند  [تصویر: 1466839968-search-results-related-to-how...Google.jpg] وقتی که شما در کلماتی که گوگل به شما پیشنهاد می دهد یک کلمه کلیدی پیدا می کنید، این شانس شما را برای قرار گیری در صفحه اول گوگل بیشتر می کند. صفحه ورود بهینه سازی شده و سادهبه تصویر زیر نگاهی بی اندازید، تمام کاری که شما باید انجام بدهید این است که شما با توجه به کلمه کلیدی خودتان صفحه خودتان را به وجود بی آورید. اساسا، وقتی افراد به سراغ گوگل می آیند دارای سوالی هستند شما باید در وب سایت خودتان به این سوالات پاسخ دهید.
  [تصویر: 1466840227-how-to-rank-first-in-Google-768x519.jpg] درباره محتوای تصاویر سایت بیشتر مطالعه کنید، این یک قسمت مهم از دانش بهینه سازی وب سایت ها است. شما می توانید بدون پرداخت هیچ هزینه ای در صفحه اول گوگل قرار بگیرید. (در واقع کمتر از 24 ساعت) یا بعد از اینکه گوگل صفحه ورود شما را به درستی بهینه سازی کرد. قرار گیری در صفحه اول گوگل با پرداخت هزینهشما می توانید با پرداخت هزینه به گوگل سایت خودتان را در صفحه اول گوگل قرار دهید. این یک راه میان بر و مستقیم برای رسیدن طراحی وب سایت به صفحه اول گوگل است.  به هرحال ، سئو وب سایت ‌قسمتی از موفقیت شما را در دنیای مجازی شکل می دهد. و موتورهای جستجو همیشه یکی از بهترین راه های بهره برداری برای رسیدن به صفحه اول گوگل هستند.

چاپ این مطلب

  تحقیق درباره کلمات کلیدی
ارسال کننده: seoas - 2018-02-18 06:29 - انجمن: مباحث عمومی تالار - بدون پاسخ

امروزه آنقدر در مورد محتوای وب سایت ها صحبت شده است، که بسیار از افراد تحقیق درباره کلمات کلیدی را فراموش کرده اند.بدون کلمات کلیدی سئو عملا وجود نخواهد داشت.کلمات کلیدی به معنی افکار مردم و وارد کردن این کلمات کلیدی در گوگل برای جستجو است. سودی که از کلمات کلیدی در ساخت سایت بدست می آورید، و چگونگی پیدا کردن کلمات کلیدی و استفاده از آن ها:مراحل پیدا کردن کلمات کلید به این صورت است:ابتدا چند کلمه کلیدی پیدا می کنندسپس در گوگل پلنر وارد می کنندسپس یک کلمه کلیدی پیدا کرده و روی آن کار می کنندخب امروزه تمام این ها تغییر پیدا کرده است. و دیگر به این شکل نمی توان کلمات کلید را جستجو کرد.امروزه استفاده از گوگل پلنر برای یافتن کلمات کلیدی یک اشتباه بزرگ محسوب می شود.زیرا پیشنهاد هایی که به شما در رابطه با کلمات کلیدی می کند بسیار وحشتناک است. وقتی به بسکتبال فکر می کنید چه چیزی به ذهن شما می رسد؟ [تصویر: 1462168386-1.png] ولی وقتی بسکتبال را در گوگل پلنر جستجو می کنید [تصویر: 1462168398-2.png] هیچ کدام از این کلمات را به شما نشان نمی دهد. [تصویر: 1462168414-3.png] در واقع گوگل پلنر برای شما کلماتی را که به کلمه کلیدی شما گره خورده را به شما نمایش می دهد.این کلمات بسیار نزدیک هستند ولی - مستقیم نیستند – و به ندرت شما از آن ها استفاده می کنید. تقریبا این کلمات کلیدی کم ترین سود را برای شما خواهند داشت.اینکه اصلا نخواهید از گوگل پلنر استفاده کنید کار درستی نیست منتها فقط یکسری از کلمات کلیدی در گوگل پلنر به کار شما خواهد آمد.اگر می خواهید از ابزار گوگل پلنر برای کلمات کلیدی خودتان استفاده نمایید بهتر است به جای بسکتبال از کلمه کلیدی سبد بسکتبال استفاده نمایید به این ترتیب به نتایج بهتری دست پیدا خواهید کرد که در نهایت به فروش شما می انجامد. [تصویر: 1462168431-4.png] حال کلمات کلیدی شاخص خودتان را بسازیدهدف از اینکار این است که در صنعت کاری خودتان بتوانید به بهترین کلمات کلیدی دست پیدا کنید، حال بیایید کلمات کلیدی خودتان را با استفاده از نرم افزارهای نقشه ذهنی و یا با همان روش سنتی قلم و کاغذ بسازید. [تصویر: 1462168450-5.png] البته برای اینکار شیوه هایی دیگری را نیز می توان بکار برد مثلا می توانید از طریق جستجویی در گوگل به شکل زیر به یکسری کلمات کلیدی در فروم ها دست پیدا نمایید.“keyword”+”forum”“keyword”+”forums”

چاپ این مطلب

  نرخ کلیک (CTR)
ارسال کننده: seoas - 2018-02-12 15:06 - انجمن: مباحث عمومی تالار - بدون پاسخ

نرخ کلیک (CTR)   در ساخت سایت به نسبت کاربرانی که روی یک لینک خاص کلیک می کنند به تعداد کل کاربرانی که یک صفحه، ایمیل یا تبلیغ را دیده اند گفته می شود. که این نسبت معمولا برای اندازه گیری موفقیت یک کمپین تبلیغاتی بکار می رود. مانند کمپین های وب و ایمیل.کار با نرخ کلیک برای کمپین ها فوق العاده است. اولین نمایش آنلاین آگهی که برای AT&T در وب سایت HotWired در سال 1994 به نمایش در آمد. که نرخ کلیک آن حدود 44% بوده است. 

[size=16px]هدف
 هدف نرخ کلیک این  است که بتوان نسبت کلیک به نمایش را برای تبلیغات آنلاین و ایمیل مارکتینگ اندازه گیری کرد. به طور کلی بالاترین نرخ CTR بیشترین تاثیر بازاریابی را بر روی کمپین ها و آوردن افراد به وب سایت شما دارد. اکثر وب سایت های تجاری طراحی شده اند تا یکسری از رفتار ها را مشخص نمایند، مانند: خرید کتاب، خواندن اخبار یا مقاله، تماشای ویدئو و یا موسیقی یا جستجو برای پرواز. مردم به ندرت برای تماشای آگهی وارد یک وب سایت می شوند، و یا برای دیدن تبلیغات به تماشای تلویزیون می نشینند. 

[size=16px]ساختار
 نرخ کلیک به تعداد کلیک شدن روی تبلیغ تقسیم بر کل نمایش گفته می شود. (تعداد دفعاتی که تبلیغ نمایش داده می شود ):نرخ کلیک = کلیک (#) / نمایش (#)

تبلیغات[size=16px] آنلاین CTR حال اگر این مقیاس را بخواهیم به درصد تبدیل کنیم آن را در 100 ضرب می کنیم. به عنوان مثال اگر یک بنر 100 بار تحویل داده شده است (100 نمایش) و یک کلیک دریافت کند پس درصد نرخ کلیک آن 1% خواهد بود.زمانی که بنر تبلیغات برای اولین بار شروع بکار کند، غیر طبیعی نیست که نرخ کلیک آن بالای پنج درصد برود. در حال حاضر نرخ کلیک به طور متوسط نزدیک به 0.2 یا 0.3 درصد است. در اکثر موارد نرخ کلیک 2% بسیار موفق به شمار می رود. اگرچه این نرخ به شدت به شرایط و تبلیغ بستگی دارد. میانگین نرخ کلیک در دهه 1990 حدود 3% بوده که در سال 2002 به حدود 0.4% - 2.4% رسیده است. در حالی تبلیغ کنندگان در حال افزاش پرداختی برای افزایش ctr سایت خودشان هستند. به همین دلیل با پرداخت های پایین نمی توان به مقدار زیاد در این زمینه رسید.تبلیغات مدرن از نمایش بنرها عبور کرده اند. موتور جستجوهای مشهور مانند بینگ و گوگل به تبلیغ کنندگان این اجازه را می دهند تا تبلیغات را کنار نتایج جستجوهای این موتورهای جستجو به نمایش در بیاورند. این تبلیغات شامل لینک ، متن، تلفن، آدرس و یک صفحه نمایش محصولات می تواند باشد.به علاوه این گونه تبلیغات به کسانی نمایش داده می شود که به دنبال آن محصول هستند و برای پیدا کردن محصولی خاص در موتورهای جستجو گوگل و بینگ جستجو می کنند. و مانند بنرهای تبلیغاتی به تمام کاربران نمایش داده نمی شود. که این خود با عث افزایش CTR می شود. زیرا اینگونه تبلیغات در تعیین کاربران هدفمند عمل می کنند. اینگونه تبلیغات به شکل Pay Per Click هستند.

 [size=16px]نرخ CTR ایمیل [size=14px][تصویر: 1455700090-email_icon-1200x800.png] نرخ کلیک ایمیل ها به تعداد کلیک روی لینک ایمیل های دریافت شده به صفحاتی که وارد آن ها می شود می گویند.نرخ کلیک ایمیل به شکل نهایی درصد نمایش داده می شود، و از تقسیم تعداد کلیک ها بر تعداد پیغام های ارسالی به دست می آید.بیشتر ایمیل مارکتینگ ها برای فهم تاثیر بازاریابی و موفقیت از اندازه گیری هایی نظیر open rate، bounce rate و سایر اندازه گیری ها برای کمپین ها استفاده می کنند. به طور کلی،  CTR ایده آلی وجود ندارد. این متد اندازه گیری بر اساس نوع ایمیل، تعداد ارسال ایمیل، و لیست کسانی که به آن ها ارسال می شود و اینکه چگونه با مخاطبان شما می تواند ارتباط بر قرار کند و بسیاری از عوامل دیگر می تواند متفاوت باشد. حتی زمان های خاصی از روز نیز می تواند این نرخ را تغییر بدهد. در روزهای جمعه این نرخ کلیک ایمیل، از سایر روزها تقریبا بیشتر است.هر ساله مطالعاتی برای تاثیر بیشتر نرخ کلیک در ایمیل مارکتینک انجام می شود.

چاپ این مطلب

  تحلیل آنالیز و اندازه گیری انواع وب سایت ها
ارسال کننده: seoas - 2018-02-06 05:49 - انجمن: مباحث عمومی تالار - بدون پاسخ

آنالیز وب سایت یک ابزار اندازه گیری، جمع آوری، پردازش و گزارش از اطلاعات وب برای هدف درک و بهینه سازی کاربردهای آن است.به هر حال، آنالیز وب فقط برای اندازه گیری ترافیک نیست، اما ابزاری برای بازاریابی و تجارت و ارزیابی و بهبود عملکرد ساخت سایت محسوب می شود. نرم افزار های کاربردی آنالیز وب به شرکت ها کمک می کنند تا نتیجه کار و کمپین های تبلیغاتی خودشان را ببینند. و اینکه بعد از ایجاد یک کمپین تبلیغاتی ترافیک به سمت سایت آن ها چگونه در حال تغییر است. آنالیز وب شامل اطلاعات تعدا بازدید کنندگان و تعداد دیده شدن صفحات است. این ابزار به اندازه گیری ترافیک یک وب سایت و محبوبیت عوام از این سایت کمک می کند. قدم های ساده برای مراحل آنالیز وب سایت بیشتر  روند آنالیز سایت ها شامل چهار بخش می شود:

 • جمع آوری اطلاعات: این قسمت مربوط به جمع آوری ابتدایی اطلاعات سایت است و اینکه چگونه این اطلاعات جمع آوری می شود.
 • پردازش اطلاعات جمع آوری شده: این قسمت مربوط به تبدیل اطلاعات به انواع نرخ ها برای اندازه گیری است.
 • گسترش KPI: این قسمت مربوط به استفاده از نرخ ها در قسمت قبل، و القا این قسمت با استراتژی های تجاری است.که به شاخص های کلیدی عمکرد اشاره دارد (KPI: Key Performance Indicator).
 • استراتژی فرمول بندی آنلاین: اهمین این بخش در مورد اهداف، به عینیت در آوردن، و استاندارد سازی برای سازمان ها و تجات ها است. این استراتژی ها معمولا برای کسب در آمد، نگهداری درآمد یا افزایش بازار در دسترس است.
 تکنولوژی آنالیز بر روی سایت ها در اینجا حداقل دو مورد آنالیز وب سایت وجود دارد؛ داخل سایت و خارج سایت.
 • آنالیز اندازه گیری خارج سایت به  اطلاعات بازدید کنندگان(فرصت ها)، اشتراک گذاری(نمایش ها) و نظرات آن ها مربوط می شود
 • آنالیز داخل سایت، که بیشتر متداول است، مربوط به رفتار کاربران بر روی سایت است. برای مثال: اندازه گیری اینکه کدام صفحه های ورود  سایت، در خرید آنلاین استفاده شده اند. آنالیز داخل سایت به اندازه گیری کارایی سایت و محتوای تجاری سایت شما می پردازد، و برای بهینه کردن واکنش بازدید کنندگان از طریق کمپین های بازاریابی کاربرد دارد. Google Analytics جنبه آنالیزور داخلی سایت را بر عهده دارد. اگرچه heat maps و session replay ابزار هایی هستند که بیشتر جنبه لایه های اطلاعاتی اضافی را بر عهده دارند.
ار نظر تاریخی، آنالیزور وب برای اندازه گیری های داخلی سایت طراحی شده بوده است. به هر حال، دو تکنیک اساسی برای جمع آوری اطلاعات وجود دارد. یک روش روش تجاری است که سرورها logfile ها را از طریق مرورگر هنگامی که یک فایل درخواست می شود می خوانند. در روش دوم، تگ های صفحه، از جاوا اسکریپت استفاده می کنند تا در خواست ها را به سرورهای اختصاصی آنالیزور ارسال کنند، هنگامی که یک صفحه به وسیله مرورگر ترجمه می شود و یا با ماوس کلیکی اتفاق می افتد باعث می شودتا همه اطلاعات جمع آوری شده و ترافیک را گزارش دهند. منبع اطلاعاتی آنالیزور وب بنای آنالیز وب سایت ها بر جمع آوری داده ها و آنالیز آن ها در ارتباط با ترافیک وب و استفاده از الگو هاست. اطلاعات از چهار منبع اصلی می آیند:
 • در خواست های مستقیم اطلاعاتی از HTTP : دریافت اطلاعات به طور مستقیم از هدر HTTP.
 • لایه بندی شبکه و سرورها که اطلاعات مرتبط با درخواست های HTTP را جمع آوری می کنند: یک قسمت از درخواست های HTTP نیستند ولی برای انتقال اطلاعات به صورت صحیح لازم هستند، برای مثال آدرس IP  درخواست مورد نظر.
 • لایه اطلاعات نرم افزار های کاربردی با نوع درخواست HTTP : جمع آوری و پردازش با نرم افزارهای کاربردی لایه ها(مانند PHP, javascript, ASP… ) شامل session  و آدرس های referral نیز می شود.
 • داده های خارجی: که می توانند با اطلاعات داخلی یک سایت برای رفتار یک سایت و کاربردی بودن یک سایت ترکیب شوند. برای مثال، آدرس IP معمولا با اطلاعات منطقه ای و سرویس دهنده های وب یا همان IPS ها آمیخته شده است.
 منطقه جغرافیایی بازدید کنندگان با استفاده از آدرس IP geolocation می توان موقعیت جغرافیایی بازدید کنندگان را پیگیری کرد. با استفاده از ip geolocation یا api می توان فمهید که بازدید کنندگان از کدام شهر، کشور هستند.IP یک تکنولوژِی است که با استفاده از پارامترهای آن می توان (شهر، کشور، منطقه، ایالت و کد پستی)، نوع اتصال، نوع سرویس دهنده وب یا ISP، اطلاعات proxy و بیشتر از این ها را پیدا کرد. این اطلاعات برای تبلیغات اینترنتی، رفتار کاربر، اطلاعات منطقه ای ، شخصی سازی و حیله ها را در اینترنت پیدا کرد. آنالیز کلیک ها آنالیز کلیک ها یک نوع مخصوص آنالیز وب است که توجه خاصی به کلیک افراد دارد.به طور معمول، آنالیز کلیک ها بر روی آنالیز داخلی سایت تمرکز دارد. این برای کارایی سایت مورد استفاده قرار می گیرد که کاربران در سایت روی کدام بخش ها کلیک می کنند.همچنین، click analytics یا آنالیز کلیک ها به صورت زنده اتفاق می افتد. در سایت های پر بازدید مانند سایت های خبری، ویرایش گر های سایت و یا طراحان سایت که بر روی قسمت اصلی سایت که به کاربر نمایش داده می شود کار می کنند. دوست دارند تا رفتار کاربران سایت را در زمان واقعی مشاهده کنند و ببینند که کاربر بر روی کدام قسمت های سایت کلیک می کند تا بتوانند کارایی سایت را از جهت نویسندگان و تبلیغات ارزیابی کنند .  ابهامات متداول در آنالیز وبمشکلات هتل مشکل هتل اولین مشکل در آنالیز وب سایت است. مشکل این است که تعداد کاربران یکتا برای هر روز در یک ماه، با جمع تعداد کل کاربران یکتا در هر ماه برابر نمی شود. این یک مشکل در نوع اندازه گیری آنالیزور ها است.در جدول زیر اگر یک هتل را تصور کنید، این هتل دارای دو اتاق است(اتاق A و اتاق B)  Day 1Day 2Day 3TotalRoom AJohnJohnMark2 Unique UsersRoom BMarkJaneJane2 Unique UsersTotal222?  همان طور که در جمع نمایش داده شده است. در هتل دو کاربر یکتا به ازای هر روز در طول سه روز دارد. که جمع بر اساس تعداد روز ها معادل شش است.در طول این روزها هر اتاق دارای 2 کاربر یکتا است. که جمع آن ها معادل چهار نفر می شود.در واقع سه کاربر فقط در طول این روزها وارد سایت شدند.  مشکل آنجایی است که اگر کاربر برای دو شب در هتل بماند، اگر شمارنده روزانه بشمارد هر کاربر را دوبار شمارده است.  ولی اگر به طور کلی کاربران را بشمارید فقط دو کاربر وارد هتل شده اند. هر نرم افزار آنالیز داده ها کاربران را در یک دوره زمانی مورد شمارش قرار می دهد. به همین دلیل شمار کلی کاربران سایت در مقابل شمار بازدید ها دچار مشکل خواهد شد. بازدید کنندگان جدید + شمارش مجدد آن ها برای شمارش کلی یک مشکل متداول دیگر در آنالیز وب این است که کاربران جدید و تکرار شمارش آن ها، جمع کل بازدید کنندگان را تشکیل می دهد. البته شاید مقیاس کوچک این مساله مشکل نداشته باشد، ولی در تعداد بالای بازدید کنندگان، نرم افزارهای آنالیز وب در فهم اندازه گیری دچار مشکل خواهند شد. روش های آنالیز امنیت بد نیست این را بدانید که جمع آوری اطلاعات به وسیله ی شخص سوم شاید کار امنی نباشد. کشورها، ارائه دهندگان خدمات و شبکه های خصوصی ممکن است در چشم آن ها ظاهر شوند. تمام این روش هایی که گفته شد و یک سری روش های دیگر  که نام برده نشدند، یک مشکل مرکزی دارند و آن می توانند در برابر دستکاری شدن آسیب پذیر شوند. به این معنی که بسیار نا امن هستند(به دلالیل منطقی مدل های امنیتی). تمام این نظریه هایی که در این نوشته بیان تئوری هستند

چاپ این مطلب

  تمام ابزارهای لازم برای طراحی سریع وب سایت
ارسال کننده: seoas - 2018-02-04 21:06 - انجمن: مباحث عمومی تالار - بدون پاسخ

در بسیاری از اوقات که در حال طراحی وب سایت[size=13px] هستم از ابزراهایی مفیدی که در بخش های متفاوت در سایت به کار می برم استفاده می کنم که در این مقاله تصمیم گرفتم تمامی این ابزارهای را با شما به اشتراک بگذارم.این موارد به توسعه سریع شما در طراحی یک سایت کمک بسزایی خواهد کرد طوری که بخش جدایی ناپذیری در زمان طراحی برای شما خواهد شد.


 Codepen[تصویر: 1468572354-codepen.jpg]


این وب سایت یک ویرایشگر کد آنلاین است که برای آزمایش کدهای شما بسیار مفید می باشد در اینجا شما می توانید کدهای که دیگر توسعه دهندگان وب نیز نوشته اند را ببینید و از آن استفاده کنید همچنین می توانید کدهای خود را به اشتراک بگذارید.Dribble[تصویر: 1468572377-dribble.jpg]
این وب سایت محل پاتوق گرافیست ها و طراحان خبره است، شما می توانید از طرح های بهترین گرافیست ها استفاده کنید و یا طرح های خود را نشر دهید و به تبادل ایده در این سایت بپردازید.خب در این جا طرح سایت خودتون رو تقریبا تو ذهنتون دارید حالا می مونه کد زدن، اینجا باید یکی از فریم ورک هایی که در زیر برای کد جلویی سایت شما بکار میره استفاده کنید.


 Bootstrap[تصویر: 1468572410-boostrap.jpg]فریم ورک بوت استرپ یکی از بهترین و محبوب ترین فریم ورک های حال حاضر دنیاست که بسیاری کد آماده در اختیار شما قرار می دهد فقط کافیست آنها را فراخوانی کنید علاوه بر این نیز ریسپانسیو این فریم به نحو احسن وب سایت شما را در انواع دستگاهها نشان می دهد. Foundation[تصویر: 1468572436-foundation.jpg]خب رقیب اصلی بوت استرپ همین فریم ورک است، تقریبا میشه گفت زمانی که این فریم ورک بوجود آمد خبری از بوت استرپ در طراحی وب نبود!! ولی خب فریم ورک بسیار عالی است و کار با اون هم راحت است ولی قطعه کدهای آماده بوت استرپ خیلی بیشتر از این فریم ورک می باشد.Webfontsانتخاب فونت مناسب یکی از عوامل مهم زیبایی وب سایت شما می باشد، تقریبا فونت های خانواده ی Yekan  مناسب می باشد مخصوصا Byekan ، فونت Kufi  نیز زیبایی خاص به وب سایت شما می بخشد.


 Icons[تصویر: 1468572507-fontawesome_io_icons.jpg]
بهترین وب سایت برای شما در زمینه انتخاب آیکون های فوق العاده برای وب سایت شما Fontawesome  می باشد این فونت ها به وب سایت شما زیبایی خاصی می بخشد برای استفاده از آنها دریغ نکنید.  Imagesخب وقتی شما در حال طراحی سایت هستید به هر حال باید وب سایت خودتون رو با عکسای مرتبط به کار مورد نظر پر کنید در اینجا به چند مورد از این وب اسیت ها می پردازیم:


 Gratisography[تصویر: 1468572482-image.jpg]این وب سایت عکس ها را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهد، عکسها کاملا با کیفیت بالا هستند و به صورت هفته ای عکس های جدید در وب سایت قرار می گیرد، همچنین شما از طریق دسته بندی می توانید به عکس مناسب خودتون سریع تر برسید.

 Placehold.it[تصویر: 1468572395-placehold.jpg]
در این وب سایت شما می توانید عکس مورد نظر خود را با سایز دلخواه ایجاد کنید ، تنها کاری که باید انجام دهید سایز را وارد کنید و لینکی که در اختیار شما قرار داده می شود را استفاده کنید و تمام!!


 Text[تصویر: 1468572547-loremipsum_ir.jpg]خب وقت این رسیده که وب سایت خودتون رو از متن تست مناسب پرکنید، سایت Loremipsum  بسیار مناسب برای این کار می باشد هم متن فارسی دارد هم انگلیسی و هر چقدر که نیاز دارید می تواند برای شما متن تولید کند.


 Help[تصویر: 1468572536-stackoverflow_com.jpg]خب بهترین جایی که میشه معرفی کرد برای کمک گرفتن در مورد هر چه که مربوط به طراحی سایت و هزاران مسئله دیگه هست سایتی نیز جز Stackoverflow  با کمی انگلیسیی معمولی و طرح سوال بدون کمترین زمان بهترین برنامه نویسان و طراحان جهان به کمک شما می آیند!!

چاپ این مطلب

  چرا ما از سیستم وبلاگ دهی ورد پرس استفاده نمی کنیم؟
ارسال کننده: seoas - 2018-02-02 00:03 - انجمن: مباحث عمومی تالار - بدون پاسخ

بهترین بستر نرم افزاری دنیا، ولی هنگامی که به یک اره قدرتمند نیاز دارید- یک تیغه ساده یا یک چاقوی سوسیسی جنگی کار شما را راه نمی اندازد.

وردپرس در همه جا هست. از زمانی که یک موتور وبلاگ دهی نوظهور بود تا زمانی که نقش اصلی را در میان cms ها دارد ایفا می کند.اما ما از آن استفاده نمی کنیم.نه برای خودمان و نه برای مشتریانمان.ما از وردپرس متنفر نیستیم. ما آنرا به دوستانمان توصیه می کنیم، و ما از اینکه به دوستانی که وردپرس دارند و نیاز دارند یک بستر نرم افزاری خوب داشته باشند کمک می کنیم.درباره پیشنهادهای عالی وردپرس چه می دانید؟ نصب 5-دقیقه ای، هزاران قالب، نصب سریع افزونه ها، بهینه سازی شده و... 

نصب 5-دقیقه ای و سپس؟ 

بله، در واقع، آخرین باری یک کپی از آنرا نصب کردم کمتر از 5 دقیقه به طول انجامید.اما من هیچ وقت روی پروژه ای که 5 دقیقه زمان برای نصیب می برد کار نمی کنم – یا حتی به چند ساعت زمان نیاز دارد . این به این معنی است که به زمان و پروژه نگاه کنیم و بگوییم : "خب، بهتره یک بستری را راه اندازی کنیم که چند دقیقه زمان نصب آن بیشتر طول نمی کشد و به طور کلی انکار کنیم که روی محصول نهایی چه اتفاقی می افتد و یا چند هفته/ماه آینده آن سایت برای ما مهم نباشد."چه کسی این کار را می کند؟بله، برای وبلاگ نویس هایی که از روی سرگرمی اینکار را می کنند اهمیت چندانی ندارد. اما برای یک پروژه حرفه ای طراحی سایت شرکتی  وقتی که زمان پیاده سازی آن چند ماه است، ذخیره چند دقیقه اهمیتی ندارد.

 قالب ها و توسعه پذیری

 اگر فقط به این دلیل بسیاری از آژانس ها برای استفاده از قالب ها از وردپرس استفاده می کنند. باید بدانید، این مجموعه لایه ها، استایل ها، و یا حتی عملکر بسته ها، همه با هم. در قسمت مدیریت سایت قابل پیکره بندی و تغییر هستند، تا به آنچه که مورد دلخواه شما است برسید.حالا، یک طراح حرفه ای عموما نگران این است که چگونه یک طرح خوب، مناسب با محصولات شما داشته باشد، بنابراین، برای آن ها اصلا جالب نیست که قالب یک طراح دیگر را بخرند و فقط جای لوگو را با لوگوی شما عوض کنند.وقتی از ابتدا HTML شروع بکار شود، سفارشی کردن آن بسیار سریعتر و راحتتر از آن است روی یکسری از قالب های آماده شروع بکار کنید و از ابتدا بخواهید آنرا پیکره بندی کنید. وردپرس برای بروزکردن قالب وبلاگ شما خوب است ولی ما در رابطه با یک پروژه طراحی وب سایت حرفه ای صحبت می کنیم.با یک چهارچوب مانند django و یا cakephp ما عملکرد کلی یک صفحه را برای اینکه چگونه آن صفحه ظاهر شود پیکره بندی می کنیم. و تمام قالب ها به بهترین روش به وسیله طراحان سایت از نظر HTML و CSS طراحی می شوند.ببینید، یک دلیلی وجود دارد که کتاب ها و راهنمایی های زیادی برای قالب های وردپرس وجود دارد، ولی برای فریم ورک ها چنین راهنمایی هایی هرگز وجود ندارند، زیرا وقتی از فریم ورک ها استفاده می کنیم به طور طبیعی قالب مطابق با سایت طراحی می شود. و لی در وردپرس اینطور نیست. 

بهینه سازی برای موتورهای جستجو 

با یک جستجوی سریع "بهینه سازی وردپرس" گوگل به شما نشان خواهد داد که وردپرس در جمع سئو کارا دارای محبوبیت است.url های زیبا ، در django و Ruby on Rail وجود دارند و قسمتی از آن ها بشمار می آیند مثلا در different ways to configure Django URLs انواع آدرس دهی ها آورده شده است. و cms ها مثلا در django به خوبی متن های alt، نقشه های سایت و metadata ها را مدیریت می کنند. 

افزونه ها و امنیت 
در cms ها و فریم ورک ها معایب امنیتی نیز وجود دارد ولی وردپرس از نظر حفره های امنیتی history of security bugs دارای تاریخچه بدی است.قالب ها و افزونه های وردپرس این سیستم را بسیار آسیب پذیر کرده.مدل وردپرس به این شکل است که باعث می شود خیلی راحت بتواند افزونه ها و قالب ها را از طریق رابط کاربری مدیریت نصب کند. که به این معنی است که کدها در رابط کاربری مدیریت سایت قابل اجرا و انجام پذیر هستند.هیچ cms و فریم ورکی عاری از حفره های امنیتی نیست  ولی ترجیح ما اینست که با توجه به طراحی سایت مشتریان و نیاز آن ها فریم ورک را مخصوص به کار آن ها از نظر امنیتی برنامه نویسی کنیم. 

PHP در برابر Python یا هر چیز دیگری 

یک دلیلی که وردپرس در همه جا است تکنولوژی های آن است که به زبان php نوشته شده است. شما به سختی هاستی پیدا می کنید که از php داخل سرورهایشان پشتیبانی نکنند. به همین دلیل نیاز به جستجو هاست نیست فقط باید به دنبال یک هاست با پشتیبانی خوب گشت.پس مشکل چیست؟ مشکل php است. زبان python به غیر از اینکه از نظر برنامه نویسی لذت بخش است. به وسیله آن می توان محصولات بهتر و بیشتری را در زمان کوتاه تر تولید کرد.که بیشتر آن به وسیله django تولید می شود. مخصوصا، اینکه بدون پایتون به django دسترسی ندارید یک نگاهی به say about Python بی اندازید. 

در پایان  ما به دنبال ترغیب کردن افراد برای استفاده از cms ها یا فریم ورک نیستیم(مگر اینکه آن ها مشتریان ما باشند، زیرا تجارت ما این است).وقتی وردپرس نباشد گزینه های بسیاری وجود خواهند داشت، اما آن ها عالی هستند. سایت هایی با سیستم وبلاگ نویسی سنگین  و معماری ابتدایی اطلاعاتی، جزو رسالت کاری ما نیستند. طراحی سایت حرفه ای بر پایه استفاده از cms ها کار را کاربردی تر به انجام می رسانند و دارای پیچیدگی کمتری هستند.از اول، ورد پرس سیستم وبلاگ نویسی خوبی است. به هرحال به عنوان یک طراح وب سایت حرفه ای و برنامه نویس برای ما استفاده از فریم ورک های django  ، SilverStripe و Django-CMS دارای مزایای خاصی نیست.این ها یکسری توضیحات مختصر راجب اینکه چرا ما از وردپرس استفاده نمی کنیم بودند. و یا اینکه چرا اسرار داریم مشتریان ما از این سیستم ها استفاده کنند. در زیر به یک نوشته بدور از تعصب راجع به مقایسه مدیریت محتوای منبع باز وجود دارد

 • تحلیل وآنالیز وب سایت شما

 • اهمیت وبلاگ نویسی در سایت شما

چاپ این مطلب

  نکات مهم امنیتی در طراحی سایت حرفه ای
ارسال کننده: seoas - 2018-01-04 03:21 - انجمن: مباحث عمومی تالار - بدون پاسخ

امروزه در طراحی سایت شرکتی یکی از مهم ترین بحث ها در شرکت طراحی سایت ها بحث امنیتی است. که باید در تجارت الکترونیک به آن ها اهمیت داد.

بحث امنیت در وب سایت ها بحثی چالش بر انگیز است. که باید به دقت به بررسی آن ها پرداخت. شرکت های طراحی سایت اغلب با استفاده از شیوه های متفاوتی این مسائل را کنترل می کنند که در اینجا به چند مورد از آن ها اشاده خواهیم کرد.
 تزریق کدهای اس کیو الیکی از مسائل مهم در طراحی وبسایت ها مسائل تزریق کدهای مخرب SQL است که باید به دقت به ورودی کاربران توجه کرد. در بحث وب سایت ها نباید به فرم ها اعتماد کرد و باید آن ها را به دقت مورد بررسی قرار داد.
 امنیت در XSSبیشتر حملاتی که در وبسایت ها انجام می شود مربوط به بحث حملات و تزریق کدهای مخرب به وب سایت است. در بسیاری از سایت سازها مانند وردپرس و جوملا این مسائل پیش می آید ولی در مورد طراحی سایت هایی که با فریم ورک های لاراول به طور مثال انجام می شود این امنیت ها در شرکت های طراحی وب سایت پیش بینی شده و آن ها کنترل می شوند.
 آپلود کردن فایل های مخربهرجایی از سایت شما که امکان آپلود کردن فایل وجود دارد را به دقت بررسی کنید و پسوند های آن ها را چک کنید که همان فرمت فایلی که مد نظر شما است باشد. و فایل غیر قابل اجرا باشد.
 ارسال ایمیل های مخرباین نوع حمله کمتر مورد توجه شرکت های طراحی سایت قرار می گیرد ولی باید اینرا بدانید که بسیار با اهمیت هستند. بسیاری از هکرها با استفاده از ایمیل های مخرب اقدام به انتشار ویروس ها می کنند و سایت شما را خراب می کنند. باید در اینجور مواقع از هاست های معتبر استفاده نمایید.

چاپ این مطلب

  logo design
ارسال کننده: seoas - 2017-12-22 03:38 - انجمن: مباحث عمومی تالار - بدون پاسخ

طراحی لوگو یکی از مباحث مهم در بحث ساخت سایت به شمار می رود.اگر شما یک طراحی لوگوی حرفه ای داشته باشید این باعث می شود که نام برند شما در بین تمامی رقبا به خوبی مشخص شود. البته طراحی لوگو حرفه ای یک سری معیار دارد که باید به آن ها توجه زیادی کنید شما نمی توانید با ید طراحی لوگوی ساده یک برند حرفه ای رابسازید.در زیر به یکسری موارد از طراحی لوگوی حرفه ای اشاره خواهیم کرد: [size=12px]1.ساده بودن در طراحی لوگواگر دقت کرده باشید موفق ترین طراحی لوگوهای دنیا ساده ترین آن ها بوده اند. یک طراحی لوگوی حرفه ای باید کاربر پسند باشد. مردم طراحی لوگوهای ساده را راحتتر می پذیرند. شما نیز دقت داشته باشید که برای طراحی لوگوی خود از همین طراحی های ساده را به کار ببرید. [size=14px]2.در طراحی لوگو نیازی به بکارگیری اسم ندارید[size=14px]برای یک طراحی لوگوی حرفه ای نیازی ندارید که حتما لوگوی شما دارای تمامی نام برند شما باشد نگاهی به لوگوهای مک دونالد یا اپل بی اندازید متوجه خواهید شد که اکثر برندهای معروف لوگوهایی ساده داشته اند و بیشتر با یک طرح و رنگ زیبا خود را به نمایش گذاشته اند. [size=14px]3.اندازه در طراحی لوگوی[size=14px]یکی از مواردی که در طراحی لوگو باید به کار برده شود، اندازه طراحی لوگوی شما است. باید لوگوی شما طوری طراحی شود که در ذهن کاربران بنشیند. [size=14px]دقت داشته باشید که لوگوهای خیلی خاصی نیاز ندارید کافی است فقط از یکی یا چند ایده و خلاقیت در طراحی لوگوی خود استفاده نمایید. [size=14px]4. رنگ بندی و تایپو گرافی در طراحی لوگوی تجاری[size=14px]شما باید به گونه ای طرح و رنگ بندی را در طراحی لوگو به کار ببندید که نشان دهنده نوع کاربری شرکت و برند شما باشد. استفاده از رنگ های زیاد در طراحی لوگو کار عاقلانه ای نخواهد بود. و یا استفاده از فونت های خیلی خاص نشان دهنده یک طراحی لوگوی خاص نمی باشد. شما با بکارگیری یک سری موارد ساده می توانید یک لوگوی بسیار ساده داشته باشید و سپس سعی در برند سازی خود داشته باشید

چاپ این مطلب

  سئو و بک لینک سازی حرفه ای
ارسال کننده: seoas - 2017-12-18 01:32 - انجمن: مباحث عمومی تالار - بدون پاسخ

اگر مطالعاتی در زمینه سئو و بهینه سازی سایت ها داشته باشید حتما به کلمه بک لینک برخورد کرده اید. در زمینه طراحی وب سایت بک لینک ها دارای اهمیت زیادی هستند. تا آنجایی که اعتبار یک سایت به بک لینک آن مربوط می شود. هر بک لینک برای ساخت سایت دارای اهمیت ویژه ای است. این لینک ها که از خارج سایت شما به شما پیوند داده می شوند به گوگل سیگنالی را ارسال می کنند که آیا این سایت دارای اعتبار است و یا اینکه سایت شما در میان سایت هایی قرار دارد که اسپمر هستند و از اعتباری در دنیای وب برخوردار نیستند.

امروزه در طراحی سایت حرفه ای مسئله بک لینک یکی از مهم ترین مسائلی است که ذهن طراحان سایت ها رو به خودش مشغول کرده است. بعد از طراحی سایت شما قطعا به یکی سئو کار حرفه ای نیاز خواهید داشت تا بتوانید سایت خودتان را در صفحه اول گوگل بیاورید. این کار به وسیله بک لینک انجام خواهد گرفت. بک لینک های مدل های مختلفی دارند


انواع بک لینک در طراحی سایت

1.        nofollow – این نوع از لینک ها به گوگل اشاره دارد که نباید لینک مورد نظر را به عنوان بک لینک در نظر بگیرد.

2.       dofollow- اگر لینکی که شما به عنوان بک لینک می سازید دارای برچسب نوفالو نباشد این لینک به عنوان یک بک لینک برای سایت شما  در نظر گرفته میشود و دارای اهمیت زیادی برای سایت شما است.

3.     hight quality- این نوع از لینک ها دارای اعتبار بسیار بالایی هستند و از سایت هایی گرفته شده اند که یا قدیمی هستند یا خود آن سایت ها دارای اعتبار بسیار زیادی بوده اند


چگونه و چرا باید بک لینک سازی بکنیم

بک لینک ها به رتبه سایت شما کمک خواهند کرد بک لینک ها یکی از مهم ترین مسائلی هستند به سیگنال مثبت به سمت سایت شما می فرستند البته موارد زیادی است که می تواند سیگنال مفید به سایت شما ارسال کند ولی بک لینک یکی از مهم ترین مسائل در زمینه سئو به شمار می رود.

یکی دیگر از مسائلی که باعث می شود ما بک لینک سازی کنیم مسائل مربوط به ایندکس شدم سریع سایت ما در گوگل می شود.

اینکار باعث می شود که گوگل سایت ما و یا مقاله ما را سریعتر پیدا کند و سریعتر سایت را جزو فهرست های خودش قرار بدهد.


برای بک لینک سازی راه های مختلفی دارد شما باید به دنبال سایت هایی بگردید که از اعتبار بالایی برخوردار باشند مانند سایت هایی نظیر facebook و یا  youtubeاین سایت ها دارای اعتبار بالایی هستند منتها از برچسب nofollow در لینک های خودشان استفاده می کنند پس باید به دنبال سایت های بهتری باشید که هم اعتبار بالاتری داشته باشند و هم در لینک های آن ها برچسب follow استفاده نشده باشد.


بهترین راه و منابع بک لینک گیری

بهترین راه برای بک لینک گیری استفاده از سایت هایی نظیر reddit , squidoo, digg, yelp, adobeو ... هستند که می توانید در این سایت ها پروفایل سازی نمایید.

یکی دیگر از راه های بک لینک سازی استفاده از شبکه های اجتماعی است شاید این سایت ها دارای لینک های بدون فالو باشند ولی بک لینک سازی در این سایت ها باعث میشود که شما ترافیک زیادی را به سمت سایت خودتان بکشید.

چاپ این مطلب

  5 ترفند رایج در سئو که می توانند موجب شکست شما شوند
ارسال کننده: seoas - 2017-12-15 19:47 - انجمن: مباحث عمومی تالار - بدون پاسخ

1) انباشته کردن کلیدواژه ها در متن: برخی از صاحبان وب سایت ها تصور می کنند که می توانند با انباشته کردن کلیدواژه ها (استفاده بیش از حد از کلیدواژه ها در متن و به زور گنجاندن آنها دربخش هایی از متن که استفاده از آنها موجب بی معنی شدن متن می گردد و یا گنجاندن کلیدواژه های غیر مرتبط در یک متن) در متن شانس خود را برای کسب رتبه بهتر در نتایج جستجوهای موتورهای جستجوگر افزایش دهند. اما این کار نه تنها نمی تواند شانس شما را برای کسب رتبه بهتر افزایش دهد بلکه ممکن است موجب شود که الگوریتم های گوگل وب سایت شما را به دلیل Keywords Stuffing جریمه نمایند.

2) ترفندهای نادرست لینک سازی: لینک سازی و جذب لینک از دیگر طراحی وب سایت ها می تواند موجب شود که وب سایت شمال اعتبار خوبی کسب نماید و بتواند رتبه بهتری در نتایج جستجوهای موتورهای جستجوگر کسب کند. اما گوگل استفاده از حقه های لینک سازی مثل خرید لینک، تعویض لینک، کراس لینکینگ و یا لینک دهی تو در تو و تمامی روش های دریافت لینک غیر طبیعی را به شدت منع می کند و انجام چنین اقداماتی ممکن است موجب شود که گوگل شما را جریمه نماید.

3) ایجاد محتواهای کم ارزش: هر محتوای جدیدی که شما ایجاد می کنید، یک مطلب جدید به موتورهای جستجوگر برای اندیس گذاری و ارائه به کاربران اضافه می کنید و هرچقدر که شما مطالب بیشتری ایجاد کنید موجب می شود که احتمال شما برای رتبه بندی در نتایج جستجوها و جذب ترافیک بیشتر افزایش یابد و نرخ تبدیل کاربران به مشتریان در وب سایت شما افزایش یابد. اما شما نباید تنها به کمیت توجه کنید و تعداد هرچه بیشتر محتوا ایجاد کنید، بلکه باید محتواهای با کیفیتی ایجادکنید که ارزش خوانده شدن توسط کاربران را داشته باشد و آنها را به وب سایت شما جذب نماید. محتوای کم ارزش نرخ دفع کاربران از وب سایت شما را افزایش می دهد و افزایش نرخ دفع کاربران نیز بر روی رتبه وب سایت شما در نتایج جستجوها تاثیر منفی می گذارد.

4) تمرکز مطلق بر روی رتبه وب سایت: مطمئنا رتبه یک وب سایت در نتایج جستجوهای موتورهای جستجوگر یک پارامتر بسیار مهم در موفقیت یک وب سایت است اما تنها پارامتر مهم نیست و پارامترهای مهم دیگری نیز وجود دارند که شما باید به آنها نیز توجه فرمایید. برای مثال اگر شما برای 100 کلیدواژه مختلف رتبه یک را در نتایج جستجوها کسب نمایید، باز هم اگر آن کلیدواژه ها حجم جستجوی بالایی نداشته باشند و یا تنها برای زمان کمی نرخ جستجوهای آنها بالا باشد، باز هم وب سایت شما نمی تواند عملکرد خوبی داشته باشد.

5) استفاده از خدمات طراحی سایت ارزان قیمت: کمپانی هایی (طراحان وب سایت و متخصصان سئو) که برای کار خود هزینه بیشتری از شما دریافت می نمایند، خدمات بهتری به شما ارائه می کنند و کار خود را دلسوزانه تر دنبال می کنند اما طبیعتا کمپانی هایی که از شما هزینه های کمتری دریافت می نمایند، خدمات ضعیف تری نیز به شما ارائه می کنند. پس لطفا در این زمینه به هیچ وجه صرفه جویی نکنید و بهترین افراد و خدماتی را که می توانید به کار بگیرید.

چاپ این مطلب