امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کاهش حجم پست‌های برق با استفاده از پست‌های جی.آی.اس (GIS)
نویسنده پیام
#1
 مدیرعامل برق منطقه ای تهران با اشاره به رشد هفت درصدی نیاز برق تهران از سال گذشته تا کنون، از کوچک شدن پست‌های برق خبر داد.به گزارش برق نیوز، سید زمان حسینی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: متناسب با افزایش جمعیت و بالارفتن نیاز به برق، ما هم شبکه برق را توسعه می‌دهیم. 
 
وی افزود با توجه به شرایط موجود، پس از این از پست‌های کوچک جی.آی.اس استفاده می‌کنیم که فضای کمتری را می‌گیرند. 
 
مدیرعامل برق منطقه ای تهران همچنین تاکید کرد: پست‌های جی.آی.اس به زمین کمتری نیاز دارند و برای کلان‌شهر تهران مناسب هستند. 

در پست‌های جی.آی.اس به‌جای مواد عایقی از قبیل روغن، هوا و... از گاز سولفور هگزا فلوراید استفاده می‌شود و همه تجهیزات به صورت فشرده ودر محفظه های گاز SF6 قرار دارند؛ همچنین تجهیزات تزریق شده با گاز SF6 ، نیازی به تعمیرات و نگهداری زیاد ندارند. 
 
از ویژگی‌های پست جی.آی.اس می‌توان به کاهش قابل توجه ابعاد پست، عدم نیاز به عملیات نگهداری دوره ای کوتاه مدت و کلاس حفاظت بالای مناسب برای نواحی بسیار آلوده است. 
 
همچنین کاهش استفاده از تجهیزات روغنی به حفظ محیط زیست کمک می‌کند و از سوی دیگر امکان مونیتورینگ اجزاء داخلی کلید، کاهش هزینه بازرسی مؤلفه های داخلی کلید، کم کردن هزینه های راه اندازی و قابلیت اطمینان از دیگر ویژگی‌های پست‌های جی.آی.اس است. 

 
اميدت به خدا باشه....
پاسخ
#2
دوست عزیز منظور از پست برق GIS، نرم افزار GIS نیست... تصویر: images/smilies/smile.gif

GIS در صنعت برق یعنی:
Gas-insulated switchgear
پاسخ
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان