امتیاز موضوع:
 • 3 رأی - میانگین امتیازات: 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
کاربرد نرم افزار GIS در برنامه ریزی منطقه ای و ناحیه ای
نویسنده پیام
#1
Photo 
طرح جامع {طرح تفصیلی }کاربری اراضی دهکدهتصویر: file:///C:\Users\iracom\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image002.jpg
شاونی هیلز در سال 1920 بعنوان تفریحگاه ماهیگیری شده بود. منظقه ای بسیار کوچک بود و (آب و برق)برای استفاده در دسترس نبود. امروزه روستا برای رشد سریع جمعیت البته با تامین فاضلاب و بهداشت مستعد است. طرح پیشنهادی توسط کمیته برنامه ریزی منطقه ای ایالتی دلور (DCRPC) برای استفاده کامل از زمین ها داده شد که  شامل یک خیابان با راه دوچرخه رو و پیاده رو برای آرام سازی ترافیک است. این طرح می تواند امنیت خیابانهای باریک را با حفظ زیبایی شان بالا ببرد. میدان روستا به عنوان عمارت مرکزی روستای جدید پیشنهاد شد. بعنوان  بهبود فعالیت تملک 5 قسمت از 10 قسمت شمال غربی گوشه ی روستا به عنوان پارک روستا معرفی شد. درباره ی استفاده های تجاری جدید می تواند تجدید نظری به مناطق تجاری انتخاب شده جدید داشت که انعطاف پذیری به برنامه طراحی شده بدهد. کنترل های مدیریت در دسترس برای جلوگیری از ازدحام و افزایش امنیت خیابان اصلی روستا مهم هستند. در سال 2001 نقشه طرح جامع دهکده از طرف DCRPC تحلیل و معرفی شد.
سیستم جغرافیایی ماساچوست
تصویر: file:///C:\Users\iracom\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image004.jpg
تحلیل تکمیلی در همه ی 351 شهر کشورهای مشترک المنافع
بعنوان بخشی از طرح حفاظت جامعه، اداره اجرایی امور محیط زیستی ایالتی (EOEA) با 13 آژانس برنامه ریزی منطقه ای ماساچوست (RPA) و مشاوران در ارتباط است تا نقشه و تحلیل تکمیلی همه 351 شهر در کشورهای مشترک المنافع را تهیه کند. یک تحلیل تکمیلی ، یک سری نقشه ها بر پایه GIS است که نشان دهنده  توزیع منطقه بندی فعلی جامعه ، زمین های کاربردی موجود برای توسعه و چگونگی منطقه بندی شدن، و بیشترین احتمال توسعه در محلی مشخص که آیا هر تکه از زمین قابل توسعه می باشد، بر اساس منطقه بندی محلی موجود توسعه یافته بود. همراه با طرح های منطقه مسکونی تعداد خانوار، دانش آموزان مدارس عمومی و آب مورد نیاز برای تکمیل سازی به نقشه ضمیمه می شود. تحلیل یک ابزار برنامه ریزی که نشان دهنده ی توسعه است بعنوان اینکه آن می تواند رخ دهد اگر هیچ تغییری در منطقه بندی فعلی اتفاق نیفتد و آن به ایجاد  بحث بعنوان اجتماع در حال پیشترفت کمک می کند. رهبران تیم آبخیزداری EOEA و RPAتحلیل تکمیلی هر شهر  را به شورا و هیئت امنا شهر برای انتخاب نماینده در بین همه 351 اجتماع ارائه دادند.
البته توسعه محدودیت های-  بین ایالتی 495 شهرستان  برای اولین بار در مجموعه ای از اجلاس فوق العاده در می 2001 برای 27 اجتماع در 495 منطقه محدوده ی بین ایالتی تنظیم شد. آن سرزمین های آماده توسعه یافته یا کاملا محدود را نشان می دهد. همچنین این محدودیت ممکن است از شهری به شهر دیگر به خاطر تنظیمات منطقه بندی متفاوت باشد اما بطور کلی شامل شیب های پساب، زمین های مرطوب و دشت های سیلابی می باشد. آیین نامه منطقه بندی ناحیه ای فعلی ، از فضای باز و ویژگی های زیر بخش های اخیر حمایت می کند.
زمین های قابل توسعه و محدودیت های جزیی – بین ایالتی 495 ناحیه دومین اولویت تنظیم نقشه های اجلاس فوق العاده است. آن پتانسیل سرزمین قابل توسعه را نشان می دهد، توسط نماد یک طبقه بندی منطقه بندی ناحیه ای علامت گذاری می کند. سیستم اطلاعات جغرافیایی ماساچوست آیین نامه ی منطقه بندی شهری را پیش می برد تا که یک استاندارد در ایالت دارای 351 آیین نامه منطقه بندی اجتماع خیلی متنوع رعایت شود. برای اطلاعات بیشتر درباره ی روش استفاده تحلیل تکمیلی به سایت www.state.ma.us/mgis مراجعه فرمایید.
پلینیور
تصویر: file:///C:\Users\iracom\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image006.jpg
دپارتمان برنامه ریزی شهری روستوک با استفاده از سیستم اطلاعات شهری ، مشخصات ایالت توسعه یافته و پتانسیل سایت های برنامه ریزی شده ، زمین های بایر، و سایت های مشکل را تعیین می کند. چهار نقشه ی بالا بخشی از یک فرآیند بزرگتر در استفاده از GIS برای توسعه یک چهارم منطقه بندی شهری می باشد. آنها همچنین بعنوان لایه های اصلی بزرگتر یا بلوک اطلاعات استفاده کردند که شامل زمین های کاربردی مورد استفاده، فضای آزاد، حمل ونقل و سازمانهای اجتماعی است.
تحلیل بر پایه ی GIS یک نقش ضروری برای شهر در تنظیم اهداف و توسعه طرح های استراتژیک برای یک شهر مبادلاتی مشکل می باشد. بعلاوه اطلاعات می تواند بطور پیوسته برای سیاست های مدیریتی زمین های کاربردی بروز رسانی شود.
مورد مطالعاتی – سامتر کارولینای جنوبی
گردش کار تجاری موثرتر سبب صرفه جویی اقتصادی مهم
سامتر کارولینای جنوبی ، کمیته برنامه ریزی شهری- ایالتی ، بکار بردن نرم افزار ESRI را بنیان گذاشت که نه تنها سبب افزایش زیادی در فرآیند گردش کارشان شد همچنین سبب صرفه جویی زیادی در پول بیت المال گردید.
یکی از مسئولیت های بسیاری که کمیته برنامه ریزی دارد قانونمند کردن منطقه بندی دوباره براساس در خواست هایی که توسط مردم پر می شود است. قبلا شورای برنامه ریزی از سیستم های طاقت فرسا برای بررسی این موارد استفاده می کرد. دپارتمان GIS با ارائه نرم افزاری شامل تحلیل منطقه بندی ArcView , AecGIS برنامه ریزی را هدایت می کند. این طرح نه تنها سبب گردش کار تجاری موثرتر شد بلکه یک مرجع 3 بعدی برای هر مورد بود که برنامه ریزی را هدایت می کرد . تشخیص داده شد مکان ، هدایت تصمیم گیری برنامه ریزان با استفاده ابزار ArcView و تحلیل منطقه بندی GIS از خدمات اطلاعاتی جغرافیایی شریک تجاری ESRI نفوذ بسیار قوی در برنامه ریزی وابسته به مورد دارد- www.gis-services.com
مزیت ها سریعا آشکار می شوند. با استفاده از ابزار تحلیل منطقه بندی برای بررسی موردهای زمین کاربردی ، ایجاد نواحی واسطه و آگاهی عمومی ، شورای برنامه ریزی تلاش های گذشته خود را 90 درصد کاهش داده است. شورا در یک سال، 2 ماه در وقت پرسنل صرفه جویی می کند و خدمات موثرتری هم برای کاربران داخلی و هم برای کاربران عمومی فراهم کرد.
تصویر: file:///C:\Users\iracom\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image008.jpg
بعلاوه شورا کاربری های جدیدی را برای نرم افزار GIS شامل استفاده از آن برای بازدید توسط برنامه بیمه ی سیلاب ملی و انجام مطالعات زمین های کاربردی توسط پایگاه نیروی هوایی شوو پایه ریزی کرد. در عملکرد برنامه بیمه سیلاب ملی ، دپارتمان GIS می تواند 2300 خصوصیت در منطقه سیل گیر را در یک روز شناسایی کند این فرایند در گذشته 6 تا 8 هفته طول می کشید. این فرآیند بموقع سبب بروز رسانی سیستم درجه بندی اجتماع ایالتی (CRS) توسط یک سطح می شود که برای عموم بیش از 4 درصد از حق بیمه ی سیلابشان را صرفه جویی می کند.

مزایا:
 • افزایش سرویس مناسب مشتریان
 • صرفه جویی در زمان
 • صرفه جویی پولی
 • افزایش تصمیم های حمایتی
 • بهبود گردش کار تجاری
 
مورد مطالعه- ریچموند ، ویرجینیا
راندمان استفاده از نقشه زمین بیش از 90 درصد افزایش یافت
بخش اداره ی کاربری اراضی برای شهر ریچموند ، ویرجینیا فرآیند دستی طاقت فرسا و دست و پا گیر با تولید اتوماتیک نقشه بر پایه GIS جایگزین شد. GIS نه تنها سبب موثرتر شدن فرآیند شده بلکه سبب دقت بیشتر نیز شده است.همچنین بعنوان مسئول بخشی از اصلاح مقررات محلی منطقه بندی و درخواست های منطقه بندی هئیت مدیره و شورا برنامه ریزی( کمسیون برنامه ریزی و تجدیدنظر) است. تا اینکه اخیرا تکنسین طرح پیشنویس منطقه بندی را ایجاد کرد ، کاربری زمین و طرح نقشه های اصلی توسط داده های در دسترس که در قفسه های بایگانی ، نقشه های کاغذی قدیمی و پردازنده ی مرکز قدیمی ایجاد شده بود.
قبل از GIS ,تکمیل و آماده سازی نقشه توسط فروشندگان  و در قالب کاغذ دریافت می شد. تهیه پیشنویس نقشه ها ، کپی گرفتن از کارت های اصلی در مقیاس های مختلف توسط تکنسین صورت می گرفت. به همین خاطر هر منطقه شهری روی صفحه ی جداگانه ای ثبت می شد، طرح ریزی مهندسی ، کپی و در مقیاس مختلفی در صفحه برای نقشه  ناحیه توسط تکنسین گردآوری می شد.
نقشه برداری منطقه بندی شهری فرآیند طاقت فرسایی بود. نقشه های منطقه بندی ، روی میلار پرینت گرفته می شد و برای تکثیر روی کاغذ فرستاده می شد. اگر یک مشخصه در نزدیکی گوشه ورق منطقه بندی قرار بگیرد ورق های مقیاس بندی و رنگ شده را به آن اضافه خواهند کرد. در نهایت این ورق ها بصورت دستی کنار یکدیگر قرار می گیرند.
قبل از GIS کارمندان تحقیق می کردند درباره ی ارزش آیین نامه زمین های کاربردی توسط ادارات ارزیابی توسط خصوصیات مکانی روی کاغذ نقشه کمک می گرفتند. بررسی خصوصیات مکانی توسط خصوصیات مرجعی که در پردازنده مرکزی ذخیره شده اند توصیف می شود، و تمام مراجع آیین نامه به شکل کلی در دفترچه نگهداری می شود. نهایتا هر مشخصه براساس کاربری زمین موجود بصورت دستی رنگ شده اند.
طرح اصلی نقشه های شهر با استفاده از یک برنامه ی مهندسی جغرافیایی از نقشه طرح مربوط به مدل اصلی عکسبرداری می کنند تا اسلاید هایی را برای ارائه به هیئت مدیره تهیه نمایند. به همین خاطر جواز استفاده خاصی برای اطلاع از نقشه های منطقه بندی نبود این اطلاعات بصورت کاتالوگ کارتی جداگانه برای تحقیق استفاده می شود.
با استفاده از GIS در طراحی مهندسی می توان برای یک آدرس خاص ، بزرگنمایی مناسب نقشه ی جغرافیایی، و ایجاد سریع محل احداث بنا ، منطقه بندی ، زمین های کاربردی موجود ، یا نقشه زمین کاربردی برنامه مدل اصلی با اطلاعات و مقیاس بررسی کرد. طبقه بندی برای ناحیه ، منطقه بندی ، برنامه زمین کاربردی مدل اصلی ، حمل و نقل، مکانهای پارک و کاربری زمین های موجود توسعه یافته بود. طبقه بندی ناحیه مهم است به خاطر اینکه این ویژگی مستقیما به اداره ارزیابی و پایگاه اطلاعات آدرس مرکزی متصل است. آدرس ، مالکیت و اطلاعات کاربری زمین بطور مستقیم توسط کلیک روی ناحیه بدون صرفه زمان برای تحقیق در دسترس می باشند.
طرح ریزی مهندسی می تواند بررسی جدید کاملی روی محدوده ی مالکیت ارائه شده در سطح شهر داشته باشد. بعد از نشانه گذاری خیابانها و املاک مهندسین طراحی به راحتی می توانند بر روی  منطقه بندی ، زمین های کاربردی موجود، یا برنامه مدل اصلی طبقه بندی گردش کنند و هر قسمت از این نقشه ها را پرینت نمایند. قبل از GIS تولید سایت های ردیف ، منطقه بندی ، کاربری زمین های موجود و نقشه های کاربری زمین ها در مدل اصلی بین 5 تا 7 ساعت وقت می گرفت. حالا با GIS کمتر از 30 دقیقه وقت میگیرد . GIS زمان مورد نیاز برای نقشه کشی کامل را تا 90 درصد کاهش و کیفیت تولید بهتر شده است.

مزایا:
 • بهینه سازی گردش کار و شیوه های ساده  کسب و کار تجارت
 • افزایش پشتیبانی از تصمیم گیری ها
 • صرفه جویی در زمان
 • بهبود دسترسی به دولت
 • افزایش دقت و صحت
GIS از خانواده ESRI
ESRI پیشتاز تهیه کننده نرم افزارGIS  برای ثبت زمین ، وضع مالیاتی و آژانس های مربوط به ممیزی عواید و ثبت اراضی و املاک دنیا است. ArcGISپایه ی مهمی برای این آژانس ها است. آن نقشه برداری ، نقشه کشی ، ثبت ، ارزش گذاری زمین را گردآوری می کند و در دسترس عموم قرار می دهد. این نرم افزار می تواند روی دسکتاب کامپیوتر یا روی وب یا مکانهای مهم دیگر گسترش یابد. ESRI کاری را به روش انعطاف پذیر و متراکم پدید آورده است. آنها فقط نرم افزارهایی برای نیاز امروز شما فراهم می کنند و می توانند نیازهای آینده که به آن برخورد می کنید را پیش بینی کنند.
ArcGIS
ArcGIS یکی از نرم افزارهای خانواده ESRI که بطور کامل GIS را شامل می شود، براساس استانداردهای صنعتی ساخته شده است. خارج از محدوده  آن کاربری ها و ابزار های زیادی را در ArcGIS, ArcView, ArcEditor,ArcInfo فراهم آورده است که می توانید با نیازهای سازمانی هماهنگ شود. برای ساخت و تکمیل سازه ای بر پایه ی ماده ی خارجی پیشترفته آنها برنامه نرم افزاری با هسته عملکردی یکسان، کاربران با سطح مشترک و مفهوم عملکردی یکسان را به اشتراک گذاشتند. ArcGIS برای تولید ، مدیریت ،جمع آوری، تحلیل، نمایش و توزیع فضای اطلاعات استفاده می کنند. تصویر سازی ، ویرایش و تحلیل قوی در کنار مدیریت اطلاعات پیشترفته ، نرم افزار ArcGIS بعنوان نرم افزار پیشرو GIS تشخیص داده شد.
ArcView
ArcView برای استفاده آسان طراحی شده است، پنجره های یکسان کاربران در سطح برابر و شامل ویژال بیسیک برای عملکردها تا اجازه تخصصی نمودن را بدهد.ArcView شامل 3 عملگر دسکتاب است: ArcMap, ArcCatalog, ArcToolbox . نمایش ، جستجو و تحلیل اطلاعات در Arcmap . مدیریت ، ایجاد و سازماندهی نقشه های جغرافیایی و فهرست کردن اطلاعات با استفاده از ArcCatalog انجام می شود. با استفاده از ابزار های تبدیل در Arctoolbox اطلاعات را به دیگر فرمت ها تبدیل می کنیم.

AecEditor
AecEditor نهایت تصویر سازی اطلاعات GIS جستجو و ایجاد راه حل است. برای دسکتاب ویندوز طراحی شده است، AecEditor می تواند همه ی فرمت های اطلاعات عرضه شده توسط ESRI را شامل فایل های شکلی، پایگاه اطلاعات جغرافیایی شخصی و پایگاه داده های جغرافیایی چندین کاربر را ویرایش و ایجاد نماید.
ArcInfo
ArcInfo تولید ، بروزرسانی، جستجو ، نقشه کشی و سیستم تحلیل اطلاعات GIS را تکمیل میکند.ArcInfo شامل اکثر ابزارهای GIS در دسترس جامع می باشد. همچنین بعنوان قسمتی از خانواده نرم افزاری ArcGIS, ArcInfo شامل همه ی عملگرهای ArcView, ArcEditor بعلاوه فرآیندهای جغرافیایی پیشترفته و در حقیقت استانداردی برای GIS ایجاد می کند.
ArcSDE
ArcSDE بعنوان یک سرور عمل کرده و به راحتی ذخیره سازی و مدیریت فضایی اطلاعات را در سیستم مدیریت پایگاه داده (DBMS) انجام می دهد و اطلاعات به روش های زیادی در دسترس قرار می دهد.ArcSDE به شما اجازه مدیریت فضایی اطلاعات در یکی از 4 پایگاه اطلاعات معمول را میدهد.
ArcGIS سرور
ArcGIS سرور یک پایگاه جهانی برای دریافت عملکردهای مهم GIS است که بطور مرکزی مدیریت و چندین کاربر را پشتیبانی می کند.ArcGIS سرور یک چارچوب برای ساخت و گسترش متمرکز عملکردهای و خدمات GIS به خریداران مختلف نیازهای متفاوت فراهم می آورد. گسترش ArcGIS
بسط عملکرد ArcGIS همانند تولید ArcGIS دسکتاب برای اضافه کردن عملگرها براساس مطالبه ها تهیه نموده است. توانایی ترکیب کار با اطلاعات اختصاصی و تحلیل و ظرفیت نمایش داخل یک سطح مشترک کاهش مهمی در قیمت آموزش دهی ، عملکردی ، و فراگیری ایجاد می کند. بسیاری از روش های در دسترس گسترش توضیح داده شده در اینجا عملگرهایی را پیشنهاد می دهد که استفاده های خاصیتی برای مدیریت ثبت زمین است.
تحلیل نقشه برداری ArcGIS با استفاده از اطلاعات نوع نقشه برداری در داخل محیط GIS بدست می آید. با ادغام
 
تصویر: file:///C:\Users\iracom\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image016.jpg تصویر: file:///C:\Users\iracom\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image018.jpg

 
 
 
 
 
 
 
سیستم های جغرافیایی Leica, ESRI توسعه یافت، این همکاری درست در محیط یکنواخت می دهد. کاربران می توانند اندازه گیری های نقشه برداری در ArcCatalog بعنوان پایگاه تنظیم نقشه برداری را مدیریت کنند.
با تمایل نقشه برداری ArcGIS ، یک نوع اطلاعات جدید- اطلاعات نقشه برداری- به نقشه برداران و مهندسین اجازه می دهد یک سیستم اطلاعات نقشه برداری داخل ArcGIS تولید کنند. برای محاسبات استاندارد – صنعتی و روند تنظیم وضع کردن ویژگی های مکانی از تحلیل نقشه برداری ArcGIS استفاده می کنند. محاسبات وضع شده و تنظیم اندازه گیری نقشه کشی داخل یک نقشه برداری با مختصات محاسبه شده برای نقاط نقشه برداری کامل می شود. هر نقطه ی نقشه برداری متناظر ویژگی قابل شناسایی GIS در یک سطح GIS که برای ویرایش ویژگی GIS می توان استفاده کرد.
این کار کیفیت فضایی و همچنین پیشرفت به سمت دیجیتالی کردن توسط انتخاب نقطه های نقشه برداری که تعیین کننده مکان ، اندازه و شکل ویژگی های جدید GIS بهبود داده است. در تحلیل نقشه برداری ArcGIS نقشه برداری های جدید می تواند اضافه شود و محاسبات جدید منبع همانند فایل های اطلاعات دیجیتالی از مراجع نقشه برداری ، اندازه گیری ها و اطلاع هایی که در کتاب های نقشه  برداری است یا اندازه گیری های نقشه های دست نویس، اسناد قانونی و نقشه ها گردآوری می کند.
این یک فرصت برای تولید پایگاه تنظیم نقشه برداری چندکاره داخل پایگاه داده ی اندازه گیری فراهم می آورد، بعلاوه تعداد اطلاعات نقشه برداری جمع آوری ، مدیریت و نگهداری شده توسط  نقشه برداری و شرکت های مهندسی ارزش گذاری می کند. خط زیرین – مهندسین GIS ، مشارکان، مدیریت ها یک ابزار برای بهبود کیفیت داده GIS است.
ArcScan برای ArcGIS محل تصور اسکن نقشه های ناحیه داخل طبقه بندی ویژه پایگاه اطلاعات جغرافیایی براساس – فروش تبدیل می کند.ArcPress در ArcGIS برای کمک به تولید نقشه ها با کیفیت بالا بطور وسیع می باشد.
تحلیل فضایی ArcGIS– تحلیل فضایی پیشرفته ای برای محل تصویر و داده های خروجی استفاده می شود تا الگویی با نفوذ برای اطلاعات خاص محل روی ارزش گذاری محل باشد.
تحلیل 3 بعدی ArcGIS اطلاعات تصویر سازی سه بعدی و تحلیل نقشه برداری
تحلیل آماری جغرافیای ArcGIS ابزارهای آماری برای بررسی داده ها ، الگوسازی و ایجاد سطوح پیشرفته    
اینترنت و GIS موبایل
ArcIMS
 ArcIMS بر پایه ی توزیع و گسترش اطلاعات GIS روی اینترنت است.ArcIMS برپایه توانایی های معمول برای تغییر و به اشتراک گذاری منابع توسط فراهم کردن محیط مشترک برای آژانس های ثبت زمین در اشتراک گذاری اطلاعات استفاده می شود.ArcIMS با نرم افزارهای گوناگونی شامل ArcGIS دسکتاب، ArcExplorer, ArcPad و جستجوی وب کار می کند.ArcIMS توسط صدها آژانس ثبت زمین استفاده می شود تا دسترسی عمومی به اطلاعات GIS توسط دپارتمان های ثبت زمین گوناگون حفظ شود.
ArcPad
ArcPad یک تکنولوژی GIS قابل حمل برای جمع آوری اطلاعات میدانی و تحقیق است.ArcPad دسترسی به پایگاه داده ، نقشه کشی، GIS و سیستم موقعیت یاب جهانی برای مجموع کاربران با ابزارهای قابل حمل با دست فراهم می کند.ArcPad اجازه گرفتن قسمتی از پایگاه اطلاعات جغرافیایی داخل میدان و جستجو، ویرایش یا ایجاد داده جدید را به شما  می دهد. این توانایی که ویرایش داده بصورت جدا از پایگاه داده جغرافیایی انجام می شود سپس اطلاعات پشتیبانی داخل پایگاه اطلاعات جغرافیایی بدون مکالمه قابل اندازه گیری افزایش کاربری ارزیابی میدان می شود.
ArcWeb
خدمات  ArcWeb عضو گروه ESRI خدمات وب GIS هستند. آنها یک راه دسترسی محتویات GIS و تمام قدرت وب روی خواسته مورد نظر در زمان مورد نیاز پیشنهاد دارند. به همین خاطر قدرت اطلاعات نگهداری و بروزرسانی توسط ESRI دستی هستند، خدمات ArcWeb خرید و نگهداری پایگاه های داده بزرگ را رفع کرده است.
زمانیکه شما خدمات ArcWeb تایید کنید ، شما می توانید بطور پیوسته ، محتوای به روز شده را به صورت مستقیم با استفاده از ArcGIS در دسترس داشته باشید، یا شما می توانید با استفاده از خدماتArcWebکارکردهایی براساس وب همانندی را بسازید. همچنین ESRI خدمات ArcWeb برای تمرکز روی نیازهای تجاری خاص پیشنهاد کرد. بعنوان مثال آژانس های برنامه ریزی می توانند با استفاده از خدمات ArcWeb تجارت به روز و گزارشات جمعیت شناسی، تصویر برداری و نقشه کشی هم بصورت PDF وهم بصورت Excell ایجاد نمایید.

Maplex
بطور مرسوم ثبت زمین در نقشه نیاز به صرف زمان زیادی برای علامت گذاری دارد. مپلکس نام گذاری مکان را بطور خودکار انجام می دهد و نرم افزار نقشه کشی برای تولید نقشه با کیفیت بالا و سرعت نشانه گذاری بالا طراحی شده است. قوانین خاص دستور کاربران چگونه تفسیر می شود که مکان ، نام روی نقشه تداخل ندارد و بطور روشن با ویژگی هایی آنها تفسیر کرد یکسان است. بطور  سریع چندین علامت گذاری مکانی بر ثانیه ، صرفه جویی در هزینه تولید نقشه جغرافیایی داریم . Maplex اجازه ی کنترل حالت کامل حالت های متنی و شکل ها برای هر طبقه از نام گذاری ویژه را به کاربران می دهد.
ESRI
موجبات آوردن  GIS برای جهان
ESRI از رهبران دنیا در نرم افزار صنعتی GIS برای بیش از 35 سال است. همچنین رهبر تکنولوژی GIS , ESRI نرم افزار هایی را برای دسکتاب ، اینترنت و میدانهایی که کمک کند به شما برای کمک در تصویر سازی ، تحلیل ابداع کرد. و اطلاعات حاضر بطور واضح نشان می دهد که شما می توانید بهتر تصمیم گیری نمائید. در کار کردن با اطلاعات محل ، نرم افزار GISESRIو نرم افزار های دیگر همه روزه به شما قدرت حل مشکلاتتان را می دهد. سازمانها در گوشه و کنار دنیا ، همانند آژانس های محلی ایالتی  ، دولتی فدرال از نرم افزارهای GIS برای تصمیم گیری های سریع و هوشمند استفاده می کنند. ESRI یک نرم افزار GIS قدرتمند فراهم آورده که در 220 کشور بیش از 300000متقاضی دارد.
در حقیقت ، ESRI صنعتی در تکنولوژی نقشه برداری با نیازهای جهان امروز پدید آورده است.
تصویر: file:///C:\Users\iracom\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image026.jpg
ESRI سرمایه گذاری اصلی خود در توسعه و تکمیل استاندارد های GIS و کار گروهی برای حل نیاز های کاربران برای توزیع چند منظوره ی GIS در کارهایی در اجتماع بزرگ IT می باشد. هدف ایجاد یک ساختار یکسان برای کارهایی در همه جا- برای تمام پایگاه ها و روش ها و همه ی انواع ابزارها می باشد. نرم افزار ESRI,GIS برای ترکیب فضای باز اطلاعاتتان کمک می کند و به شما اجازه دیدن اطلاعات سازمانتان از یک نمای جدید را می دهد
تصویر: file:///C:\Users\iracom\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image028.jpg
برای بیش از 35 سال، ESRI به مدیریت و تحلیل اطلاعات جغرافیایی مردم کمک کرده است. ESRI پیشنهاد چهارچوبی برای تکمیل  تکنولوژیGIS در هر سازمان با ارتباط یکپارچه پرسنل GIS روی دسکتاب را داده است تا سیستم مدیریت اطلاعات و خدمات/تقاضای GIS توسعه یابد. نرم افزارهای GIS,ESRI انعطاف پذیر هستند و می توانند برای نیاز های کاربران اختصاصی شوند. ESRI خدمات کامل شرکت GIS است ، آماده برای کمک به شما برای شروع ، رشد و ساخت موفق با GIS.
 
 
تصویر: file:///C:\Users\iracom\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image030.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تصویر: file:///C:\Users\iracom\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image030.jpg

 

 

 

 

 

 

 


فایل‌(های) پیوست شده
.docx   ترجمه - زینب محمدی.docx (اندازه: 3.48 MB / تعداد دفعات دریافت: 19)
پاسخ
#2
لطفا نسبت به تصحیح ،عکس های این مطلب اقدام نمایید.
این مطلب میتواند به شما در تصحیح عکس هایتان کمک نماید.
با تشکر
 
بهترین باشید و بهترین ها را انتخاب نمائید. تصویر: images/smilies/smile.gif
[url=http://barmanrayan.com]BarmanRayan - بارمان رایانه
پاسخ
#3
سلام
من سعی کردم عکسهارو درست کنم اما امکانش نیس الانم دیگه ویرایش نمیشه شما یه راه نشون بده
پاسخ
#4
از همون مقاله که لینکشو گذاشتن میتونید برای ویرایش تصا.یر استفاده کنید
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی و طراحی سیستم­های مدیریت اطلاعات و برنامه ­ریزی شهری مبتنی بر GIS alireza roshan ghalb 1 1,922 2016-06-13 18:40
آخرین ارسال: peymans
  GIS در مدیریت و برنامه ریزی شهری zahra-nurmohamadi 0 1,140 2015-12-09 20:22
آخرین ارسال: zahra-nurmohamadi
  نقش سیستم‌های اطلاعات جغرافیایی در مدیریت و برنامه‌ریزی شهری zeynab_mohammadi 0 2,479 2014-01-25 21:15
آخرین ارسال: zeynab_mohammadi
  کاربرد RS در برنامه ریزی شهری masoume raeisi 0 2,281 2013-12-21 21:28
آخرین ارسال: masoume raeisiکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان